Zobacz temat
 Drukuj temat
Szparunki-krok po kruku
paco
:mrgreen: Chcę wam po krótce przedstawić jak wykonać szparunki na motocyklu ale także mozna to samo zrobić na samochodzie czy też innym pojeżdzie lub przedmiocie.A wiec w pierwszej kolejności musimy sie uzbroić w cierpliwość:mrgreen:
Narzedzia potrzebne do wykonania tej czynności: ostry nóż z łamanym ostrzem,nożyczki (najlepsze krawieckie),benzyna extrakcyjna ,opalarka i kawałek grubszego filcu. Oraz taśmy samoprzylenej (800 mikronów) specjalna pod lakier .

[color=blue]Etap pierwszy[/color]

Nalezy miec każdy element pomalowany farba akrylowa (należy zmatować przed oklejaniem),lub bazą (lakier metaliczny)
i odłuszczony z wyjatkiem baz ponieważ zmyjemy je każdym rozpuszczalnikiem odłuszczamy tylko lakiery akrylowe .Teraz dobieramy odpowiedni odcinek taśmy do wykonania szparunku (prponuje wykonania próby na innym elemencie by sie nie denerwować jak nam coś nie wyjdzie ) zaczynamy oklejanie jednym kciukiem dociskamy taśme do przedmiotu i powoli zaczynamy oklejać ,jeżeli coś nie wyjdzie można ja odkleić i poprawić pamietać jednak trzeba by nie naciagać taśmy bo zmieni swoje wymiary ( zrobi sie weższa ) co by popsuło cały efekt .Na pierwszej fotce zamieszczam już przyklejony szparunek .


img59.imageshack.us/img59/8117/kapas.jpg


img714.imageshack.us/img714/4791/zbiornika.jpg

[color=blue]Etap drugi[/color]

Rozgrzewamy opalarke do temperatury 350 stopni celcjusza w drugą ręke bierzemy filc i po delikatnym podgrzaniu opalarką taśmy naklejonej z odległości ok 30 cm uważajac by nie przegrzać taśmy bo sie zniekształci i to zepsuje cały efekt po uprzednim podgrzaniu nalezy dokładnie pocierac filcem wzdłuż taśmy by sie dobrze przylepiła do przedmiotu oklejanego .Na tym zdjeciu jast juz podgrzana i przyciśnieta za pomocą filcu nie widać różnicy na zdjeciach ale realnie patrzżc widać.

img411.imageshack.us/img411/1893/zbiornik2.jpg

[color=blue]Etap trzeci[/color]


Po oklejeniu danego przedmietu czy tez kilku i przygrzaniu taśmy czy nalepki możemy przejść do nastepnego etapu jakim jest położenie lakieru bezbarwnego na powierzchnie (zalecane 2-3 wartswy lakieru ).Po zakończeniu lakierowania odczekujemy kilka dni by sie dobrze utwardził no i oczywiście można przejść do nastepnego etapu naszych prac .

img535.imageshack.us/img535/3845/zbiorniklakier.jpg

img532.imageshack.us/img532/7908/blotnik.jpg

[color=blue]Etap czwarty[/color]

Gdy wykonaliśmy wszytskie etapy możemy zacząć składać elementy za sobą jeśli zostały zdemontowane do danych czynności .

A na sam koniec pozostaje nam tylko cieszyć sie z jazdy danym pojazdem :mrgreen:

img59.imageshack.us/img59/3658/caloscm.jpg

Oto efekt końcowy

[color=red]Życze każdemu kto chce spróbować samemu oklejania i wykonania szparunków pieknych efektów końcowych[/color] :twisted:
 
www.bimax.com.pl
Blazej
Efekt zajebisty ale za dużo roboty i ta cierpliwość może być problem ale jak by co to zawsze można się zgłosić do Ciebie będzie łatwiej w końcu ty to już umieszSmile
 
kamzen
A ja mogę potwierdzić, że łatwiej jest się zgłosić do Paco, bo on ma do tego dobrą rękę Wink
 
Przejd¼ do forum:


wykonanie: studio G44 941,654 unikalnych wizyt