Historia

"Miłość do motocykli potrafi łączyć ludzi , tak jak ich dzielić."

"Miłość do motocykli potrafi łączyć ludzi , tak jak ich dzielić." Nie pamiętam, gdzie przeczytałem ten cytat i do kogo on należy, zamieściłem go jednak dlatego, że znakomicie oddaje atmosferę, która towarzyszyła nam kiedy podejmowaliśmy decyzję o zorganizowaniu grupy motocyklowej. Grupy, która byłaby otwarta dla wszystkich którym bliska jest pasja motocyklowa. Bez względu czy jest się starym czy młodym, jakiego jest się wyznania, płci, koloru skóry, jakim motocyklem się jeździ, czy jaki zawód się wykonuje. Najważniejsze, aby swoją postawą wyrażać zaangażowanie w rozwój ruchu motocyklowego oraz szacunek dla innych motocyklistów, kierując się jednocześnie zasadami ogólnie obowiązującymi w społeczeństwie. Z tego też powodu, dnia 2-go sierpnia 2009 roku, spotkało się 20 osób, które powołały do życia Alternatywną Grupę Motocyklową Jarocin. Jako najważniejsze cele wytyczyliśmy sobie przede wszystkim skupienie miłośników motocyklizmu z terenu gminy i powiatu Jarocin oraz kształtowanie opinii społeczeństwa na temat krajowego i lokalnego ruchu motocyklowego. Wybraliśmy zarząd, zatwierdziliśmy regulamin i zaczęliśmy wspólnie rozwijać nasze motocyklowe fascynacje. Naszą działalność oparliśmy całkowicie na stosunkach koleżeńskich, podejmując jednocześnie postanowienie, że w roku 2010 demokratycznie zadecydujemy o ewentualnym dalszym kierunku naszego rozwoju. Na razie chcemy, aby wszystko okrzepło i nabrało konkretnego kształtu. Pewnie ktoś zapyta dlaczego w nazwie znalazło się słowo "alternatywna". Powód był bardzo prosty, chcieliśmy aby Grupa od samego początku była pewnego rodzaju innym wyjściem, rozwiązaniem, czy wariantem dla wszystkich tych, którzy chcą wspólnie rozwijać swoją motocyklową pasję, a nie jest im "po drodze" z formacjami, które działają dotychczas na naszym terenie. Jeżeli jesteś zainteresowany wspólnymi wyjazdami, zajęciami i innego tego typu imprezami organizowanymi przez naszą Grupę, to nic prostszego, skontaktuj się i dołącz do nas. Myślę, że każdy znajdzie u nas swoje miejsce, bez względu na to, czy posiada motocykl zabytkowy, lubi dostojnie przemierzać szosę choperem, czy też "dzidować" na przecinaku. Przecież każdy z nas jest inny,ale zarazem coś wszystkich nas łączy...- motocykl. Dlatego nawiązując do cytatu zamieszczonego na wstępie, szukajmy w tych pędzących, w jakimś obłędzie czasach tego, co nas łączy, a nie dzieli! Wszystkim motocyklistkom i motocyklistom życzymy tyle samo powrotów do domu, co wyjazdów.

Wrzesień 2009
Whibo

WIOSNA 2010

Właśnie stanęliśmy u progu nowego sezonu motocyklowego, stanęliśmy bogatsi o pewne doświadczenia, które zdobyliśmy w zeszłym roku. Dzięki kilku zajęciom praktycznym nabyliśmy umiejętności potrzebne do bezpiecznego poruszania się w grupie. Zorganizowaliśmy kilka wspólnych wyjazdów i imprez, uruchomiliśmy stronę internetową, poznaliśmy się wzajemnie i wiemy, że możemy na siebie liczyć. To dużo, biorąc pod uwagę krótki okres naszej działalności. Opadł też kurz związany z powstaniem naszej grupy, ciągle napływali też nowi motocykliści chcący dołączyć do ekipy. W pewnym momencie nasza grupa liczyła 40-ci osób, jednak na koniec roku zostało nas tylko 34-ch. Wszystkich, którzy opuścili nasze szeregi będziemy miło wspominać, mając jednocześnie nadzieję na wspólne spotkania gdzieś na trasie. Zaczęły się także precyzować nasze plany na przyszłość. W pewnym sensie określiliśmy kierunek w jakim mamy zamiar podążać, ustaliliśmy także pewne priorytety na rok 2010. Mamy nadzieję, że uda się zrealizować większość z nich.

Kwiecień 2010
Whibo

„… Za dzień, za dwa…”

Minął kolejny rok działania Alternatywnej Grupy Motocyklowej i na przekór głosom, które docierały do nas z różnych stron, nadal istniejemy, nadal wspólnie jeździmy i mało tego, mamy się bardzo dobrze. Grupa zintegrowała się i zcementowała, udowodniliśmy sobie i innym, że potrafimy się wspólnie dobrze bawić, brać udział w różnych imprezach, organizować krótsze i dłuższe wyjazdy. Demokratycznie ustaliliśmy kierunek naszego dalszego działania oraz uzgodniliśmy ostateczny wzór naszego logo. Bawi nas to co robimy. Ogólnie w grupie panuje miła i przyjazna atmosfera i jest to niewątpliwie zasługa nas wszystkich. Sezon motocyklowy 2010 minął nam między innymi na dalszym podnoszeniu umiejętności jazdy w grupie oraz szlifowaniu indywidualnych zdolności do prowadzenia jednośladów, między innymi pod fachowym okiem Tomasza Kulika. Rok 2010 to także czas organizowania pomocy dla ludzi dotkniętych klęską powodzi. Mamy nadzieję, że zbiórka zorganizowana przez nas w maju pomogła im w tych trudnych chwilach. Nie ominęły nas także miłe i radosne chwile, a do takich należy zaliczyć pierwsze motocyklowe wesele w naszej grupie. Sto lat dla Darii i Łukasza! Sezon motocyklowy 2010 to także okres, który upłynął niektórym z pośród nas na wymianie lub zamianie motocykli. Wymiany pojazdów podyktowane były najczęściej tzw. „wyrośnięciem” i na szczęście tylko w nielicznych przypadkach „zglebowaniem” lub typowym „zarżnięciem”. Oj, niektórzy mają jednak co opowiadać wnukom. Stan osobowy grupy także uległ zmianie. Parę osób odeszło, ale dołączyło też kilka nowych. Na koniec roku 2010 nasza grupa liczyła 40 osób, to dobrze widzieć tak liczną ekipę przyjaciół, których łączy wspólna pasja, wspólnie przeżyte przygody i setki przejechanych kilometrów. Przed nami kolejny rok, kolejny sezon motocyklowy, w którym mamy zamiar zorganizować jeszcze lepsze imprezy i jeszcze więcej wspólnych wyjazdów niż w roku ubiegłym. Mam nadzieję, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie i przeżyje miłe chwile, które będzie warto wspominać na grupowych spotkaniach. Jeżeli masz motocykl i chciałbyś wspólnie z nami dzielić się radością jazdy zapraszamy Cię serdecznie, może wśród nas znajdziesz swoje miejsce.

Styczeń 2011
Whibo

Komunikat

     Mamy zaszczyt ogłosić wszystkim, że w dniu 25 stycznia 2011 roku, Alternatywna Grupa Motocyklowa „BIKERS – JAROCIN” została oficjalnie zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenie. Tym samym otrzymała osobowość prawną stając się jednocześnie pierwszą po okresie transformacji, legalną organizacją skupiającą motocyklistów Ziemi Jarocińskiej. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do dalszego dynamicznego rozwoju naszej grupy oraz umożliwi realizację celów statutowych.

Luty 2011
Zarząd AGM „ BIKERS – JAROCIN”15 czerwca 2012wykonanie: studio G44 942,793 unikalnych wizyt